مجمع اقتصاد فناوری نانو چیست؟

مجمع اقتصاد فناوری نانو، رویدادی است سالانه که توسط ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برگزار می‌شود. این رویداد بستری است برای تبادل تجربیات در زمینه فناوری و نوآوری و همفکری پیرامون چالش‌ها و موانع توسعه آن بویژه در حوزه فناوری نانو و البته متمرکز بر کسب‌وکارها و اقتصاد ناشی از آن‌ها در کشور

هدف از برگزاری این مجمع چیست؟

مهم‌ترین اهداف این مجمع را می‌توان تولید و انتشار محتواهای کاربردی در زمینه نوآوری و کسب‌وکار، مستندسازی و انتقال تجربیات ملموس توسعه و همچنین تسهیل همکاری‌ها و تعاملات میان بازیگران زیست‌بوم فناوری نانو کشور بر مبنای مفهوم نوآوری باز دانست.

در نشست‌های این مجمع، به چه موضوعاتی پرداخته می‌شود؟

موضوع نشست‌های مجمع اقتصاد فناوری نانو به هیچ وجه مسائل فنی و تکنولوژیک نیست. بلکه با تمرکز بر دو حوزه کارآفرینی و بازار، مسائل مدیریتی حوزه کارآفرینی، کسب‌وکار، توسعه بازار، تجربیات عملی شرکت‌های ایرانی و … بحث خواهد شد. در همین راستا نشست‌های مختلفی در قالب سخنرانی کلیدی، پنل، کارگاه، روایت تجربه و … طراحی و اجرا می‌گردد.

مخاطبان این رویداد چه کسانی هستند؟

مخاطبان اصلی این رویداد، مدیران ارشد شرکت‌های نانویی، شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع، سرمایه‌گذاران، مشاوران و توسعه‌دهندگان کسب‌وکار و علاقه‌مندان به کارآفرینی و نوآوری هستند که برنامه‌های مختلف مجمع متناسب با نیازها و سلایق آن‌ها طراحی می‌گردد.

من آشنایی زیادی با فناوری نانو ندارم. آیا این رویداد برای من هم مناسب است؟

اگرچه محتوای نشست‌های این رویداد برای فعالان حوزه نانو طراحی شده است، اما این مطالب برای فعالان سایر حوزه‌های فناوری و نوآوری یا صنایع نیز قابل استفاده خواهد بود. ضمن اینکه بسیاری از نوآوری‌ها و فرصت‌های بزرگ، از ارتباط افراد فعال در حوزه‌های مختلف فناوری شکل می‌گیرد. درنتیجه اگر سابقه فعالیت در حوزه نانو نداشته‌اید، اتفاقاً این رویداد می‌تواند موقعیت خوبی برای یک تجربه جدید و ایجاد فرصت‌هایی نو باشد.

این رویداد در چه زمانی برگزار می‌شود و چه مدت ادامه دارد؟

هفتمین مجمع اقتصاد فناوری نانو در ۱۰ و ۱۱ دی ماه ۱۳۹۸ به مدت ۲ روز برگزار خواهد شد.

محل برگزاری این رویداد کجاست؟

مجمع اقتصاد فناوری نانو هر ساله در تهران برگزار می‌گردد. محل برگزاری هفتمین مجمع اقتصاد فناوری نانو در  مرکز همایش‌های پژوهشگاه نیرو می‌باشد.

آیا پس از حضور در این رویداد، برای شرکت‌کنندگان گواهینامه حضور صادر خواهد شد؟

بله. در پایان هر روز، بسته به نوع ثبت نام و حضور افراد در نشست‌های مختلف گواهینامه‌ای با اعتبار ستاد فناوری نانو به شما اعطا خواهد شد.

آیا شرکت در این رویداد هزینه دارد؟

بله. اگرچه بخش قابل توجهی از هزینه‌‌های مربوط به طراحی و برگزاری این رویداد توسط ستاد نانو سوبسید شده است، شرکت‌کنندگان در مجمع با توجه به مدل‌های تخفیف مختلف، می‌بایستی هزینه ثبت نام خود را پرداخت نمایند. هزینه ثبت نام در لینک زیر قابل مشاهده است.

آیا امکان ثبت نام صرفاً در یکی از روزهای مجمع یا در یک کارگاه وجود دارد؟

بله. در صورتی که شما صرفاً به موضوعات مطرح شده در یکی از روزهای مجمع علاقه‌مند هستید، می‌توانید صرفاً جهت حضور در برنامه‌های همان روز ثبت نام نمایید.

من علاقه‌مند به حضور در این رویداد هستم اما نیازمند جلب موافقت مدیر سازمانم نیز هستم. می‌توانید در این زمینه کمکم کنید؟

بله، امیدواریم بتوانیم. با توجه به اینکه در دوره‌های گذشته تعداد قابل ملاحظه‌ای از مخاطبان برنامه مجمع از سازمان‌های بزرگ بوده‌اند، پیش از این نیز با این درخواست مواجه شده‌ایم. ما می‌توانیم نامه مشخصی در شرح دستاوردهای ناشی از حضور شما در این رویداد خطاب به مدیرتان ارسال نماییم. می‌توانید درخواست خود را را به آدرس ایمیل info@nanoecoforum.ir ارسال نمایید.

آیا می‌توانم به عنوان داوطلب در برگزاری این رویداد همکاری کنم؟

بله، برای این منظور، رزومه و اطلاعات تماس خود را به آدرس ایمیل info@nanoecoforum.ir ارسال و منتظر بررسی و اعلام نتیجه باشید.

آیا می‌توانم فرد یا افرادی را به عنوان سخنران پیشنهاد دهم؟

بله، برای این منظور اطلاعات فرد مورد نظرتان را به همراه اطلاعات تماس خود به آدرس ایمیل info@nanoecoforum.ir ارسال و منتظر بررسی و اعلام نتیجه باشید.

سخنرانان و برنامه سال‌های گذشته این رویداد را کجا می‌توان مشاهده کرد؟

از طریق منوی مجامع پیشین وب‌سایت، می‌توانید اطلاعات موردنظرتان را  دریافت کنید.

چطور می‌توان به عنوان اسپانسر با این مجمع همکاری نمود؟

جهت دریافت شرایط اسپانسرشیپ مجمع اقتصاد نانو، درخواست خود را به آدرس info@nanoecoforum.ir ارسال نمایید تا اطلاعات مربوطه برای شما ارسال شود.

WordPress Image Lightbox