[ ۱۵ تیر ۱۳۹۶ ]

رشد ۷۰ درصدی کارآفرینی در کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، پریسا ریاحی در مراسم افتتاحیه سومین همایش ملی کارآفرینی و توسعه اظهار داشت: این همایش یک رویداد مهم است که سعی می‌کنیم کارآفرینان و سرمایه‌گذاران برای ایجاد تعامل کنار هم قرار دهیم.

وی بابیان اینکه وضعیت کارآفرین در کشور ما حداقل در آمارها چندان خوب جلو نمی‌رود، افزود: بین سال‌های ۹۱ تا ۹۴ دوران خیلی سخت و دوران رکود بود اما با این‌ وجود هفت هزار و ۷۰۰ بنگاه پر رشد داشته‌ایم به طوری که طی این سه سال به‌طور میانگین بیش از ۲۰ درصد رشد اشتغال داشته‌اند.

مدیرکل توسعه‌ی کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه کارآفرینی در سال ۹۶ بیش از ۷۰ درصد رشد داشته است، عنوان کرد: تعاریف متفاوتی از کارآفرین وجود دارد اما تعریف مشترک آن ترکیب و بازترکیب منابع در راستای رشد، کمک کردن و رسیدن به هدف است که با توجه به نبود امکانات فعالیت‌های خوبی توسط نخبگان و کارآفرین‌های ملی ما در این زمینه انجام می‌شود.

وی بیان کرد: در شش سال گذشته که کانون کارآفرینان در کشور ایجادشده است و شاهد تعامل مطلوب کانون‌های استان‌ها با مرکز بوده‌ایم.

ریاحی  به فعالیت ۲۰۰ مرکز مشاوره کارآفرینی کشور اشاره کرد و گفت: سه هزار مربی کارآفرینی فعالیت‌های خود را آغاز کرده‌اند و مهم این است که جریان فکری بین تمام عناصر رخ دهد.

WordPress Image Lightbox