چهارمین دوره مجمع اقتصاد فناوری نانو، در روزهای ۵ و ۶ مرداد ماه با محوریت نوآوری باز و انتقال دستاوردهای فناورانه از شرکت‌های کوچک به صنایع بزرگ، در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار خواهد شد. همانطور که پیش از این اعلام شد، در ضمن این برنامه دو روزه علاوه بر کارگاه‌های تخصصی که در حوزه مسائل مرتبط با رسوخ فناوری به صنعت برگزار می‌شود، در سالن اصلی برنامه تعدادی سخنرانی و پنل تخصصی نیز توسط خبرگان فناوری و کسب و کار، ارائه خواهد شد.

مطابق برنامه اعلام شده، از ساعت ۱۴ تا ۱۵ روز اول برنامه، تجربه همکاری فناورانه بین شرکت رامو آلیبرت، تولیدکننده قطعات پلاستیکی و پلیمری برای محصولات خانگی، صنعتی و خودرویی با روش تزریق و شرکت مقره‌سازی ایران که می‌توان آن را بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شرکت ساخت مقره‌های پرسلانی در ایران دانست، ارائه خواهد شد. این همکاری فناورانه نشان می‌دهد که چطور کارگزاران ستاد توسعه فناوری نانو با هدف شناسایی نیازها و دغدغه‌های صنعت و شرکت‌‌ها و فناورانی که با تکیه بر دانش فنی خود توانایی رفع این نیازها را دارند، می‌توانند سبب حل یکی از مشکلات صنعت برق یعنی آلودگی مقره‌ها که تا کنون پاسخ مناسبی برای آن وجود نداشته، بشوند. همچنین چگونگی ارتباط صورت گرفته از طریق کارگزار میان پژوهشگر و شرکت راموآلیبرت و در نهایت تنظیم قرارداد همکاری با شرکت مقره سازی ایران و موفقیت در پایان پروژه نشان‌دهنده ویژگی‌های برجسته این همکاری فناورانه می‌باشد.

در ضمن این پنل که مدیریت آن با دکتر ملکی‌فر، مدیر عامل اندیشکده صنعت و فناوری (آصف)، خواهد بود، آقایان مهندس آل‌آقا مدیرعامل شرکت رامو آلیبرت، مهندس حسنجانی کارگزار رسوخ فناوری ستاد توسعه فناوری نانو و مهندس اسفندیار مدیر تحقیق و توسعه شرکت مقره سازی ایران، به بحث و تبادل نظر در رابطه با جوانب مختلف این همکاری فناورانه خواهند پرداخت.

این پنل شامل سه بخش مختلف زیر خواهد بود:

  • روایت داستان همکاری شرکت‌ها
  • بررسی و تبادل نظر اعضای پنل پیرامون چالش‌ها، نقاط عطف و تصمیمات کلیدی اتخاذ شده
  • پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان مجمع با اعضای پنل