چهارمین دوره مجمع اقتصاد فناوری نانو، در روزهای ۵ و ۶ مرداد ماه با محوریت نوآوری باز و انتقال دستاوردهای فناورانه از شرکت‌های کوچک به صنایع بزرگ، در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار خواهد شد. همانطور که پیش از این اعلام شد، در ضمن این برنامه دو روزه علاوه بر کارگاه‌های تخصصی که در حوزه مسائل مرتبط با رسوخ فناوری به صنعت برگزار می‌شود، در سالن اصلی برنامه تعدادی سخنرانی و پنل تخصصی نیز توسط خبرگان فناوری و کسب و کار، ارائه خواهد شد.

مطابق برنامه اعلام شده، از ساعت ۱۵ تا ۱۶ روز اول برنامه، تجربه همکاری فناورانه بین شرکت پیام آوران نانو فناوری فردانگر و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، ارائه خواهد شد. این همکاری فناورانه نشان می‌دهد که چطور شرکت پیام آوران نانوفناوری فردانگر با اعتماد بر دانش فنی و با همیاری ستاد توسعه فناوری نانو توانسته اقدام به بومی‌سازی فناوری جدید و پیشرفته‌ای موسوم به نانوکویتاسیون نماید. همچنین چگونگی ارتباط ستاد توسعه فناوری نانو در راستای تجاری‌سازی این محصول در حوزه‌های مختلف صنعتی و به دنبال آن تعامل با وزارت نیرو و به طور خاص شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و سپس توافق اولیه برای شروع پروژه‌ای به صورت پایلوت در یکی از شرکت‌های آب منطقه‌ای را نشان می‌دهد که چطور شرکت فردانگر پس از تلاش‌های مستمر توانسته فناوری خود را به اثبات برساند.

در ضمن این پنل که مدیریت آن با دکتر ملکی‌فر، مدیر عامل اندیشکده صنعت و فناوری (آصف)، خواهد بود، آقایان مهندس رخشا مدیر توسعه تکنولوژی شرکت پیام آوران نانو فناوری فردانگر، مهندس قانع معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و مهندس سعید محمدی یزدی به عنوان کارشناس ستاد توسعه فناوری نانو در این پروژه، به بحث و تبادل نظر در رابطه با جوانب مختلف این همکاری فناورانه خواهند پرداخت.

این پنل شامل سه بخش مختلف زیر خواهد بود:

  • روایت داستان همکاری شرکت‌ها
  • بررسی و تبادل نظر اعضای پنل پیرامون چالش‌ها، نقاط عطف و تصمیمات کلیدی اتخاذ شده
  • پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان مجمع با اعضای پنل