اعلام آخرین مهلت ثبت‌نام در رویداد کارآفرینی سلول‌های بنیادی

Artboard 1

به گزارش ایسنا، پیمان کیهان‌ور مشاور دبیر ستاد توسعه‌ی علوم و فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی بیان کرد: یکی از رویدادهای بسیار مهم در حیطه‌ی استارت آپ‌ها که امروزه واژه مصوب فرهنگستانی آن «کارآغاز» است استارت آپ ویکندها هستند. یکی از این موضوعاتی که با توجه به رسالت ما در ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی بر دوش ما قرار دارد ترویج علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و در کنار آن پزشکی بازساختی است که طیف وسیعی را شامل می‌شود.

دبیرکل رویداد استارتاپ سلول‌های بنیادی بیان کرد: طیف‌های مختلفی از قبیل کسانی که ایده در این زمینه دارند، افرادی که از نظر علمی توانایی دارند، کسانی که می‌توانند ایده را به سمت محصول هدایت کند، افرادی که بر فرآیندهای گرافیستی مسلط هستند، کسانی که بر فرآیندهای IT آگاه هستند و همچنین افرادی که فرآیندهای مبتنی بر کسب و کار و رساندن محصول به بازار را می‌دانند افراد مختلفی هستند که باید در تیم استارتاپی حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: طبق مدل نوآوری باز تقریباً از هر ۳۰۰ ایده ۱۵ ایده قابلیت اعتنا دارند و از هر ۱۵ ایده تنها ۲ ایده به بازار می‌رسد و تنها یک ایده موفق می‌شود.

کیهان‌ور بیان کرد: استارت آپ ویکند و رویدادهای مشابه تلاش دارند این عدد ۳۰۰ به یک را اعتلا دهد. در همین راستا اگر بتوانیم از ۱۰۰ ایده این رویداد ۲ مدل موفق داشته باشیم به دستاورد قابل قبولی می‌رسیم.

دومین رویداد استارت آپ ویکند سلول‌های بنیادی به ریاست امیرعلی حمیدیه در حاشیه‌ی دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی ۱۹ تا ۲۱ تیرماه سال جاری برگزار می‌شود و ثبت نام آن تا دو روز پیش از برگزاری این رویداد یعنی ۱۶ تیرماه  سال جاری برقرار است و مقرر است در روز پایانی آن یعنی ۲۱ تیرماه اهدای جوایز این رویداد صورت می‌گیرد.

دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در تاریخ ۲۲ الی ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۶ به همت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد.

 

منبع: ایسنا